Ekskursijos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekskursijos

NUOLATINĖS EKSKURSIJOS

Pažintis su muziejaus ekspozicijomis
Kviečiame susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis. Pirmoje ekskursijos dalyje sužinosite apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą valstybės bei Europos istorijos kontekste, pasivaikščiosite po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėsite išlikusius autentiškus mūrus ir Vilniaus centre per 20 metų archeologų aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją. Ekskursija bus tęsiama Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicijoje, kuri Jus atves į menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais.

Apžvalgos aikštelė
Tai papildoma paslauga, kuri gali būti užsakoma tik su Valdovų rūmų muziejaus gido vedama ekskursija po nuolatines ekspozicijas. Valdovų rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje Jūsų lauks kitokia pažintis su Vilniumi – čia galėsite pasigrožėti dar nematytais sostinės vaizdais ir iš naujo atrasti daugelį garsių miesto objektų.

Galerija
Tai papildoma paslauga, kuri gali būti užsakoma tik su Valdovų rūmų muziejaus gido vedama ekskursija po nuolatines ekspozicijas. Šaltuoju metų laiku dėl mikroklimato palaikymo būtinybės galerija uždaryta, todėl ši paslauga neteikiama. Tačiau užsisakę ją šiltuoju metų laiku netikėtu kampu iš viršaus pasižvalgysite po Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos kiemą, pasimėgausite renesansiniais skliautais, įsitikinsite, kad Žygimantui Augustui pavyko įgyvendinti sumanymą – Vilnių padabinti itališko stiliaus rezidencija, paspėliosite, ką šiose erdvėse istoriniais laikais veikdavo krosniakuriai.

Registracija į nuolatines ekskursijas grupėms tel. (8 5) 262 0007

Ekskursijos vedamos ne didesnėms nei 25 asmenų grupėms

EKSKURSIJOS PAVIENIAMS LANKYTOJAMS

Pavienius asmenis, šeimas ar nedideles draugų kompanijas kviečiame registruotis internetu ir jungtis į bendrą grupę ekskursijai (registraciją į ją baigiame, kai susiburia 25 žmonės). Valdovų rūmų muziejaus gido lydimi ne tik apžiūrėsite muziejaus nuolatines ekspozicijas, bet ir pakilsite į Valdovų rūmų bokštelyje įrengtą apžvalgos aikštelę pasigrožėti Vilniaus vaizdais.

Registracija į ekskursiją pavieniams lankytojams (spauskite nuorodą)

TEMINĖS EKSKURSIJOS

„Mados istorijos: nuo žalvarinio žiedo iki barokinio peruko“
Tikimės, kad ši ekskursija Jums padės suprasti, kad mada nėra tik banalus apdarų ir aksesuarų derinimas – ji visais laikais atspindėjo politinę situaciją, žmonių mąstyseną bei visuomeninę padėtį. Analizuosime archeologinius radinius ir istorinių asmenybių portretus ir sužinosime, koks arabiškas palinkėjimas užrašytas ant Valdovų rūmų teritorijoje rastos apyrankės, kas yra tos „šubos“, delijos ir žiponai, kodėl renesansinėje Italijoje buvo toleruojama „klaidžiojanti iškirptė“, o Ispanijoje, priešingai, kaklas iki pat smakro maskuotas didžiule nėriniuota apykakle (ir kuris iš variantų buvo populiaresnis Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje) bei kokią ideologiją slepia tarp Abiejų Tautų Respublikos bajorų įsitvirtinusios rytietiškos mados.

„Istoriniai gardėsiai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“
Po šios ekskursijos būtinai susiplanuokite karališkus pietus, nes pasakojimas apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kulinarijos istoriją tikrai sužadins apetitą! Sužinosite, ar Vilniaus rezidencijoje buvo ragaujama šviežių austrių, kada Lietuvoje pasirodė pirmoji lazanija, kuri valdovė mėgo gardžiuotis agurkais su medumi, ką bendro turi vienaragis ir vyno ąsotis bei marcipanai ir piršlybos, kodėl figos buvo laikomos ižde su brangenybėmis bei daug kitų įdomybių.

„Ar aš norėčiau gyventi senojoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijoje?“
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos gyventojus gaubė prabėgusių šimtmečių prabanga, supo garbingų riterių ir puošnių rūmų damų bei iš tolimų kraštų atvykusių svečių draugija, svaigino įspūdingi pokyliai ir rafinuotos rūmų intrigos, savimeilę maloniai kuteno aplinkinių pavydas... Būtų puiku, jei tektų ten pagyventi dieną, savaitę, gal net mėnesį. O jei tektų gyventi metus ar net nugyventi visą savo gyvenimą?.. Be telefono, dušo ir net be klozeto? Jei suskaudus dantims tektų šauktis šv. Apolonijos užtarimo ir ieškoti pirtininko ar barzdaskučio, kuris siūlytų nuodingais garais išnaikinti į dantis įsimetusius menamus kirminus, ar čia pat išrautų suskaudusį dantį replėmis?.. Kviečiame muziejaus salėse stabtelėti šalia eksponatų, menančių prabėgusių šimtmečių rezidencijos ir pilies gyventojų kasdieninę higieną ir sanitarines gyvenimo sąlygas, prabylančių apie kartais labai intymias detales.

„Vilnius: Litvaniae metropolis

Žygimanto Senojo ir Bonos Sforcos (Sforza) perstatyti, o vėliau jų sūnaus Žygimanto Augusto išplėsti ir išdabinti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai XVI a. tapo tikra Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos reprezentacine rezidencija, politikos, diplomatijos ir kultūros bei meno centru. O kaip tuo metu atrodė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė Vilnius? Georgo Brauno (Georg Braun) ir Franso Hogenbergo (Frans Hogenberg) atlase pavaizduotą miestą, pavadintą Lietuvos metropoliu, ir bandysime atrasti ekskursijos Valdovų rūmų apžvalgos bokštelyje metu.

„Moterys Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje“
Ar tikrai praeityje silpnosios lyties atstovės buvo išstumtos iš viešumos, o moters pasaulis apsiribojo tik siaura namų sfera? Ką tuo metu reiškė būti gera žmona? Kokį indėlį į mūsų šalies istoriją įnešė moterys valdovės? Ar gali būti, kad tai buvo rašoma apie mūsų valdovę: „Ji taip sutvarkė, kad niekas neina pas kanclerį, sekretorius, nei pas jokius prokurorus arba prašytojus, tik kiekvienas kreipiasi į Jos Karališkąją Malonybę ir tik ji pasiunčia pas juos visus, nes jie privalo daryti tai, ką ji liepia.

„Prakalbinkime Valdovų rūmų kolekcijos gobelenus“
Pasakoti galima įvairiai: plepėti apie kasdienius nuotykius, sekti pasakas ar skaityti rimtą mokslinį pranešimą. Per šią teminę ekskursiją siūlome įsiklausyti (ir įsižiūrėti) į kitokius – gobelenuose išaustus – pasakojimus. O jų yra įvairių: apie tai, kaip gudragalvis Odisėjas atpažino moteriškais drabužiais persirengusį Achilą, apie Aleksandrą Makedonietį, įsiūčio akimirką užmušusį savo bendražygį, ar apie „Eglę žalčių karalienę“ primenančius išbandymus, kuriuos turėjo išlaikyti būsimoji Amūro žmona Psichė. Sužinosite, kaip Renesanso laikais gobelenuose tarsi laikraščiuose buvo galima perskaityti aktualiausias naujienas bei kokias to meto aukso gijomis tviskėjusios prabangos istorijas jie slepia šiandien.

Registracija į temines ekskursijas grupėms tel. (8 5) 262 0007

Ekskursijos vedamos ne didesnėms nei 25 asmenų grupėms

VALDOVŲ RŪMŲ LANKYMO LAIKAS IR KAINOS

MUZIEJAUS TAISYKLĖS

AKREDITUOTŲ MIESTO GIDŲ, TURINČIŲ TEISĘ VESTI EKSKURSIJAS VALDOVŲ RŪMŲ MUZIEJUJE, SĄRAŠAS

Atnaujinta
2017-10-24
Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekskursijos