Ekspozicijos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekspozicijos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose galima apžiūrėti kelias nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas:

Gausūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus atves į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Esamos ir būsimos ekspozicijos pažymėtos Valdovų rūmų plane

Visiškai atkūrus Valdovų rūmus ir pradėjus veikti antrajai jų daliai, bus įrengtos dar dvi nuolatinės ekspozicijos. Rūmų muzikinio gyvenimo ir buities ekspozicija (III maršrutas) kartu su daugiafunkce sale bus skirta įvairiems kultūriniams ir edukaciniams renginiams. Nacionalinių ir tarptautinių parodų centre (IV maršrutas) bus pristatomas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lituanistinis ir bendrasis Europos paveldas. Šioje rūmų dalyje taip pat veiks istorinių valgių ir gėrimų restoranas-kavinė ir vyno rūsys.

Valdovų rūmų muziejaus darbo laikas ir lankymo kainos

Atnaujinta
2018-03-14
Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekspozicijos